Баштанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 17.04.2021, 14:15


Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статтей

Головна » Статті » Новини » Новини

«Анна Франк. Урок історії»

  З 27 по 30 листопада 2018 року  відбувся перший обласний семінар «Анна Франк. Урок історії» учнів-гідів у рамках  міжнародного освітнього проекту «Виховання толерантності та протидія дискримінації в українському суспільстві  шляхом вивчення єврейської історії та культури», підготовленого Інститутом Юдаїки (м. Київ) за сприяння Фонду прав людини та Міністерства закордонних справ Нідерландів. У Миколаївській області  проведенням семінару для учнів опікувався Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Проект складається з трьох виставок: «Анна Франк. Урок історії», «Джерела толерантності», «Голодомор, Голокост, ГУЛаг. Три трагедії на українській землі у ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу й людини»
   У роботі семінару взяли участь учні 9-А класу Баштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Владислава Мельничук, Лілія Змієвська , Любов Храмова  та учитель історії Л.Ю. Береза.  
   Протягом заходу на учасників чекали навчальні тренінги, лекції, зустрічі з цікавими людьми: Ю.В.Смілянською, директором Інституту Юдаїки; В.І.Шуляром, д.п.н, доцентом, професором кафедри теорії та методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, директором МОІППО, заслуженим учителем України; О.А.Іртищевою, методистом кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО. 
    Основне завдання семінару  - зрозуміти і донести до однолітків, громадськості зміст виставки «Анна Франк. Урок історії». 
 Хто ж вона - Анна Франк, чому саме їй присвячена виставка? Анна була звичайною єврейською дівчинкою 13-ти років, яка протягом двох років (1942-1944 р.р.) писала свій щоденник, але  в 1944 році згоріла в полум’ї Голокосту. Саме записи з її щоденника були покладені в основу виставки.
  З цією метою Ю.В.Смілянська організувала візит до  Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім. Олега Ольжича, де вже були розміщені постери цієї виставки. 
    Протягом трьох днів учні-гіди знайомилися з матеріалами та навчалися майстерності екскурсовода. Програма заходу була дуже насиченою, робота закінчувалася о 17.00, але наступного дня наша творча юнь з великим ентузіазмом здобувала нові знання, опановуючи  для себе професію екскурсовода.
 З матеріалами виставки жителі  м. Баштанка зможуть познайомитися  у січні 2019 року. До речі, виставка побувала у 97-ми країнах світу. Її зміст має великий вплив на формування громадянських цінностей як у школярів, так і у дорослої частини населення, змушує замислитися над антигуманістичною сутністю Другої світової війни. Маємо сподівання, що матеріал виставки стане для когось дороговказом  стосовно життєвого вибору, виховання мужності та філософського осмислення долі людини і цілого народу.
Л. Ю. Береза, учитель історії , спеціаліст вищої категорії, учитель методист
 


Категорія: Новини | Додав: Bzosh2 (03.12.2018)
Переглядів: 189 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші партнери

Наші партнери

Наші партнери

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 580

Баштанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2 © 2021