Баштанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 27.01.2020, 04:32


Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статтей

Головна » Статті » Статті » Статті

Здружені творчою працею
Здружені творчою працею
Якби   українців запитали, чи хочуть вони працювати в школі, -  напевно, ствердну відповідь дало б кілька осіб зі ста. Хоч як прикро визнавати, але більшість молодих людей не мріє про учительську кар’єру та роботу з дітьми. І хоч дехто і вступає до педагогічних закладів, проте невелика заробітна плата,  відсутність державного соціального захисту та значне емоційне навантаження аж ніяк не стимулює молодих фахівців іти працювати в загальноосвітні навчальні заклади після отримання диплому.  Зараз в українських школах більшість учителів  пенсійного віку, і  їм просто нікому передати свій досвід, свою мудрість та практичні знання.  Остання надія – на вчительські династії.
 Педагогічний колектив Баштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 є одним з найбільших серед шкіл району і багатий на добрі традиції - на освітянські сім’ї. Це люди, для яких професія вчителя стала долею і передається з покоління в покоління як естафета добра, людяності, щирості. І всі вони заслуговують на повагу, визнання та подяку. Вчителем математики понад 30 років працює Саєнко Ніна Сергіївна. «Старатися залишити після себе більше знань і щастя, ніж їх було раніше, покращувати та примножувати отриманий нам спадок – ось над чим ми повинні трудитися,”- ці слова Даніеля  Дефо ніби сказані про неї та її доньку Стоянову Юлію Володимирівну, учителя математики та інформатики.   
     Рідко хто, народившись у родині вчителів, обирає собі іншу професію. Хоч і яка вона нелегка, але якось стає генетично близькою дитині, яка виросла в оточенні педагогів. Так сталося і в родині Музики Тетяни Миколаївни, учителя фізики. Свою  любов  до дітей,   педагогічну майстерність передала доньці Анні, яка   після  закінчення    Миколаївського державного університету імені  В. О. Сухомлинського розпочала свою педагогічну діяльність у стінах рідної школи на посаді соціального педагога та вчителя природознавства.
Багато років поспіль торував стежку до школи Волонтирець Леонтій Миколайович, учитель музики, який нині перебуває на заслуженому відпочинку, а справу його життя продовжує донька – Толочко Вікторія Леонтіївна. Любов до української пісні, рідного слова, народних традицій і звичаїв передається в них  у сім’ї з покоління в покоління. Для Вікторії Леонтіївни  урок – творча лабораторія, в якій успішно формуються талановиті особистості, реалізуються сучасні завдання навчання і виховання. Прагнучи творчо зростати, вона не перестає вчитись сама, удосконалюватися, шукати нове, підтверджуючи істину:  «Людина розвивається до тих пір, поки вчиться».
Правильний вибір життєвої стежини стає доленосним. Доля Михайла Прокоповича  та Віри Олексіївни Домарацьких, які зараз на заслуженому відпочинку,  теж тісно  пов’язана з освітянською нивою.   Їх палкі та гарячі душі, надзвичайна закоханість у свою справу ще відлунюються у стінах школи. Михайло Прокопович  працював учителем фізики, Віра Олексіївна учителем початкових класів. Працювали самовіддано, були і є прикладом для колег. Іншої долі вони  собі й не мріяли, педагогіка стала їх єдиною справою, їх надбанням, справжнім ремеслом.
У  Михайла Прокоповича  та  Віри Олексіївни, Ніни Сергіївни та Юлії Володимирівни, Тетяни Миколаївни  та Анни Вікторівни, Леонтія Миколайовича та Вікторії Леонтіївни поєднуються всі найкращі риси: глибокі знання предмета, досконале володіння методикою, щирість, людяність, доброзичливість. Бог наділив їх внутрішньою енергією,  яку передають іншим. Вони вміють жити спільним життям з дітьми, забуваючи про себе, про власні турботи , радощі , тривоги. Кожен з них має цілу низку досягнень  – їхні учні призери олімпіад, конкурсів, студенти престижних вишів України. 
    Школа – свічка творчості. Горить, не згорає полум’я в учительських родинах, торкаючись найтонших струн людської душі. Здружені творчою працею ідуть пліч-о-пліч  учительські династії , продовжуючи себе у нащадках.
Тож нехай розростаються вони, доводячи унікальність професії «УЧИТЕЛЬ».
Заступник директора з начально-виховної роботи,  
учитель вищої категорії  Хижняк О.П
Категорія: Статті | Додав: Bzosh2 (04.01.2018)
Переглядів: 174 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші партнери

Наші партнери

Наші партнери

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 542

Баштанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2 © 2020