Баштанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 27.01.2020, 04:56


Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статтей

Головна » Статті » Статті » Статті

Вивчаємо «Історію Баштанщини»

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді.

Патріотизм – одна з найбільш значущих, вічних цінностей, притаманних усім сферам життя суспільства і держави, є найважливішим духовним надбанням особистості, характеризує вищий рівень її розвитку і проявляється в активно-діяльнісній самореалізації на благо Вітчизни. Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, країні мене стосується все, і все залежить від мене.

Патріотичне виховання має наскрізно пронизувати весь навчально-виховний процес, органічно поєднувати національне, громадське, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання, базуватися на національній історії та історії рідного краю.

 Розуміючи всі ці завдання, будучи глибоко переконаною у тому, що майбутнє України належить саме тим, хто зараз за партами, я, як учитель історії, вважаю своїм першочерговим завданням сприяти вихованню людини-патріота, якій притаманні почуття внутрішньої свободи, гордості за свою країну. Для реалізації цієї мети я розробила програму курсу за вибором для учнів 7-9 класів «Історія Баштанщини», яка у 2015-2016 навчальному році викладається у Баштанській ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Баштанська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – є одним із шести навчальних закладів району, де викладається даний курс, що дає змогу учням, досліджуючи особисте життя та діяльність видатних людей Баштанщини, глибше розуміти історичний процес, осмислити місце і роль особистості в ньому.

Дирекція школи вивчила питання патріотичного виховання учнів своєї школи і виявила, що знайомство школярів з історичними особистостями рідного краю на сьогодні є дуже актуальним, тому що крізь призму життя цих людей можна розкрити усю різноманітність реальних історичних обставин, краще розуміти умови, в контексті котрих вони діяли, виховати справжнього патріота рідного краю.

Даний курс поглиблює і доповнює зміст навчальних курсів 7-9 класів з історії України. Важливе місце в програмі відводиться формуванню історичних і громадянських компетентностей, мовленнєвої культури, засвоєнню історичної краєзнавчої термінології, ролі історичних діячів в історії Баштанщини; вивченню подій з історії рідного краю; набуттю практичних умінь і навичок роботи з краєзнавчими матеріалами, історичним дослідженням; вихованню громадської свідомості позиції молодого покоління.

Курс розрахований на три роки навчання: 1-й рік навчання – «Сторінками історії Баштанського краю» (7 клас, 35 годин); 2-й рік навчання – «Славо спортивна, надихни нащадків» (8клас, 35 годин); 3-й рік навчання – «Видатні особистості Баштанщини» (9 клас, 35 годин).

Програма скомпонована так, що у 7 класі вивчається таке краєзнавче джерело як легенди Баштанщини, родинні оповіді про історію сіл Баштанського району, історичні пам’ятки та історія заселення рідного краю національними меншинами. Курс 8 класу розкриває роль, значення, етапи становлення масової фізичної культури та спорту в різні історичні періоди. Курс знайомить шкільну молодь з тими, хто стояв біля витоків баштанського, українського спорту,хто зробив вагомий внесок у його розвиток, залишивши для нащадків історичну та спортивну спадщину, яка стала гордістю Баштанського району, нашої Батьківщини.

У 9 класі програма надає учням знання про історію Баштанщини, знаменні події та знамениті постаті. Учні мають усвідомити, що завдяки самовідданій праці наші земляки зуміли розкрити особистий інтелектуальний потенціал, ставши видатними вченими, військовими, лікарями, спортсменами, учителями, артистами, письменниками, прославивши рідну землю, Миколаївщину, Україну.

На уроках учні досліджують історію свого родоводу, зустрічаються з видатними особистостями рідного краю, відвідують музеї, пишуть науково-дослідні роботи та беруть участь у різноманітних краєзнавчих курсах.

Курс переконливо доводить, що історичне минуле Баштанщини – це можливість відчувати гордість за Україну, за рідний край. Пам'ять про минуле ми повинні оберігати для наступних поколінь, як приклад для наслідування життєвого шляху своїх видатних земляків.

Тільки знаючи і поважаючи історію рідного краю, можна виховати справжнього патріота і громадянина нашої країни.

 

Гриненко Тетяна Вікторівна, учитель історії Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Категорія: Статті | Додав: Bzosh2 (03.02.2016)
Переглядів: 558 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Наші партнери

Наші партнери

Наші партнери

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 542

Баштанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2 © 2020