Баштанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 27.01.2020, 05:55


Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статтей

Головна » Статті » Статті » Статті

«Сузір’я» кращих
«Сузір’я» кращих

      Державотворчі процеси, що відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність вирішення проблеми виховання національносвідомих громадян, патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців і продовжувачів традицій. Наш час потребує лідерів нової формації: людей компетентних, відповідальних, здатних мислити та діяти неординарно. 
      Становлення таких особистостей  передбачає їх розвиток не на основі загального для всіх людей шаблону, а відповідно до індивідуального для кожної молодої людини проекту, який враховує її фізіологічні та психологічні особливості.
Кожній творчій особистості потрібен простір, де б вона могла реалізувати свої здібності, пізнавати досі незнане, творити незвичне любити прекрасне.  До цієї думки педагогічний колектив Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 прийшов ще десять років тому, коли, за  ініціативи директора школи Галини Іванівни Гавви, у закладі з’явилася шкільна дитяча організація "Сузір'я". Галина Іванівна поставила перед собою мету- змінити буденне шкільне життя, урізноманітнити дозвілля школярів, навчити дітей приймати рішення і діяти самостійно. І її старання не були марними . Самоврядування забезпечило  участь дітей у різноплановій і глибокозмістовній роботі навчального закладу, залучило їх до управління справами колективу, допомогло їм зрозуміти свої права та обов’язки. Вже у вересні 2007р. перші «кроки до самостійності» школярі почали  під керівництвом Скороходової Дарії - голови шкільної дитячої організації «Сузір’я». Актив брався за такі справи: організовували свята, благодійні акції, шефську допомогу  людям похилого віку, дітям соціально незахищених категорій,  брали  участь у міських суботниках, спортивних змаганнях, тощо.
    Незмінним  другом та порадником для наших «зірочок»  завжди була заступник директора з виховної роботи Тетяна Петрівна Штевіна. Саме завдяки її професіоналізму учнівське самоврядування було організоване таким чином, що через діяльність його головного органу –«Сузір’я радників» - реалізовувалися завдання розумового, фізичного, трудового, естетичного та морального виховання учнів. Завдяки такому комплексному підходу ми з кожним роком удосконалювалися та розвивалися. У грудні 2013р. "Сузір'я" стало кращою дитячою організацією  Баштанського району  у номінації "Школа молодих лідерів ".
Плинув час, активістів-випускників,чиї імена назавжди вписані в літопис шкільної дитячої організації «Сузір’я», змінювало підростаюче покоління з креативними  ідеями та новими поглядами.
    Наступним кроком до нових вершин стала співпраця з Миколаївським обласним осередком«Національної організації  Скаутів України», яку 4 роки тому започаткувала педагог-організатор,а тепер   заступник директора з виховної роботи – Світлани Володимирівни Лященко. За досить короткий час вона стала керівником Баштанського районного відділення організації та зуміла поєднати в  «Сузір’ї» не лише школярів-активістів, але й представників Всеукраїнської громадської організації«НОСУ». Світлана Володимирівна є учасником Всеукраїнської (з міжнародною участю) науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Соціально-психологічні технології розвитку особистості». Співорганізатор Міжнародного проекту «S-TEAM» (м. Фрайбург, Швейцарія), учасник Міжнародного проекту «Beactive» (Україна – Німеччина), «Зелена планета», керівник молодіжної ради при міському голові . 
З появою скаутингу в нашому житті про шкільну організацію дізналися  не тільки по всій Україні, але й за її межами .Лише за 2016-2017 н.р. рік представники скаутського руху взяли участь у Міжнародному проекті «Скаути для України» (м.Суми), відпочили у польсько-українському таборі «Міст дружби» (біля міста Смержин). Їх запросили взяти участь у Всеукраїнському форумі «Лабораторія лідерства» (м.Київ).  Під час  проведення «Ярмарки можливостей» для учнів шкіл Баштанської об’єднаної територіальної громади,  скаути провели розважальні майстер-класи для дітей у містечку «Казка».Протягом року членами шкільної дитячої організації «Сузір’я» були організовані та проведені соціальні акції: «Чисте довкілля», «Чужих дітей не буває», «Від серця до серця», благоустрій дитячого майданчика у житловому масиві «Зоря Інгулу». Учні школи брали участь у проекті відеокліпів на спортивну тематику, що організовував фонд  «Братів Кличко» та стали переможцями І сезону конкурсу «Посилка успіху – 2017» , отримавши  спортивне обладнання.У 2016-2017 н.р. педагогічний , учнівський та батьківський колективи були активними учасниками соціального проекту «Молодіжні ініціативи» ( керівник  проекту учитель історії та правознавства Береза Л.Ю.), який  реалізували  громадська  організація «Майстерня добра», кафедра соціальної роботи, управління і  педагогіки Чорноморського державного університету  ім.. Петра Могили за сприяння Швейцарського бюро співробітництва та підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. В результаті злагодженої діяльності з’явився новий дитячий майданчик на території мікрорайону «Зоря Інгулу».  
Сьогодні до складу шкільної дитячої організації «Сузір’я» входять кращі учні Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст.№2:
•    Голова сузір’я радників дитячої організації «Сузір’я» - Тетяна Валівко, 
учениця 11-А класу, активна учасниця шкільних та міських заходів, свят та фестивалів, скаут, учасниця Всеукраїнського семінару «Почни з себе» реалізованого у рамках поекту «Я-Ми-Україна» за підтримки ініціативи «Посланці миру»  учасниця Міжнародних проектів “Landes-Pfingst-Lager“», «Зелена планета»,«U-Report», переможець зональних та обласних фестивалів ДЮП у складі дружини юних пожежних «Палаючі серця», переможець конкурсу «Учень року» у номінації «Творчість», учасниця Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»,переможець обласного конкурсу «Єдина родина».член молодіжної ради при міському голові Баштанської ОТГ, переможець обласних, міжрегіональних та Всеукраїнських фестивалів у складі дитячого зразково-показового ансамблю танцю «Славія»,  який виборов Гран-прі у Міжнародному фестивалі «InterFestKiten» у Болгарії,.  
•    Голова сузір’я «Олімпійські чемпіони»- Трохименко Ілля, учень 11-А класу , активний учасник  міських та шкільних заходів, свят, скаут, учасник Всеукраїнського зльоту-походу «Козацькими шляхами», Міжнародного скаутського проекту "Beactive",багаторазовий переможець районних спортивних змагань, обласних та Всеукраїнських фестивалів у складі  дитячого зразково-показового ансамблю танцю «Славія» та народного ансамблю бального танцю «Грація» Миколаївського обласного Палацу культури "Суднобудівник",член баскетбольної команди школи.
•    Голова сузір’я «Правопорядок» - Серак Дмитро, учень 11-А класу, скаут,  учасник Всеукраїнського зльоту-походу «Козацькими шляхами», Міжнародного скаутського проекту "Beactive", «Зелена планета», учасник Всеукраїнського форуму «Лабораторія лідерства» ,  соціального проекту  у рамках проекту «Молодіжні ініціативи»,призер районного етапу шкільної олімпіади з правознавства, учасник обласного фестивалю музеїв «Музейна скарбниця Миколаївщини», призер районного етапу Всеукраїнської олімпіади з географії,член баскетбольної команди школи, член молодіжної ради при міському голові.
•    Голова сузір’я «Організатори дозвілля»-Бабич Яна, учениця 9-А класуактивна учасниця шкільних та міських заходів, свят та фестивалів, скаут, учасниця Міжнародних проектів «Зелена планета»,«U-Report»,"Beactive", «Світло миру з Віфлеєму», «Міст дружби», учасниця районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково дослідницьких робіт МАН України  з української мови та літератури, переможець зонального фестивалю ДЮП у складі дружини юних пожежних «Палаючі серця», член баскетбольної команди школи, яка посіла ІІ місце в області. 
•    Голова сузір’я «Інтелектуал»:Мельничук Владислава учениця 8-А класу – переможець районного конкурсу «Я – україночка», районних конкурсів читців-декламаторів «Поетична пристань» та «Кобзар у нашому домі», районних олімпіад з української мови. Переможець обласних, міжрегіональних та Всеукраїнських фестивалів у складі дитячого зразково-показового ансамблю танцю «Славія»,  який виборов Гран-прі у Міжнародному фестивалі «InterFestKiten» у Болгарії, учасниця Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»,  переможець обласного конкурсу аматорських театрів у складі гуртка «Театрал», переможець зонального фестивалю ДЮП у складі дружини юних пожежних «Палаючі серця» нашої школи. 
•    Голова сузір’я «Мас-медіа»- Шурова Олена, учениця 7-А класу, нагороджена похвальними листами за високі досягнення у навчанні, з 2013 р. постійна переможниця районного етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім..П.Яцика та районного конкурсу «Поетична пристань». Учасниця театрального колективу «Настрій», який здобув Гран-прі у обласному конкурсі аматорських театрів «Миколаївська  Мельпомена» та обласному фестивалі дитячих та молодіжних колективів фольклорних зимових свят «Чудо-дій». Переможниця районного конкурсу «100 слів про маму» та конкурсу віршів присвячених Дню Захисника України, учасниця Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»,   Міжнародного природничого конкурсу «Колосок», Всеукраїнської гри «Соняшник».
•    Голова сузір’я «Добе серце» - Валівко Аліна, учениця 9-Б класу,активна учасниця шкільних та міських заходів, свят та фестивалів,скаут, учасниця Міжнародних проектів «Зелена планета»,«U-Report»,"Beactive" переможець зональних та обласних фестивалів ДЮП у складі дружини юних пожежних «Палаючі серця», призер районного конкурсу декламаторів «Кобзар у нашому домі», районної олімпіади з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика,учасниця Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»,   Міжнародного природничого конкурсу «Колосок»,призер районної олімпіади з англійської мови. Переможець обласного конкурсу «Єдина родина».
Досягнення нашої  спільної діяльності  не можна висвітлити ніякими цифровими показниками чи висловити високими фразами. Коли входите до школи, то відразу відчуваєте  дух взаємоповаги, значущість кожного члена великої шкільної родини, атмосферу теплого дому.
Наш досвід свідчить, що самоврядування дозволяє учням розвинути такі соціальні якості людини, як: толерантність, критичність, конструктивність мислення, повагу до власної та чужої праці, оптимізм, гуманізм, здатність до самоаналізу і самовиховання. Воно спонукає до осмислення власної ролі у життєдіяльності колективу й є реальним фактором формування демократичних, правових засад і традицій у міжособистісному спілкуванні учнів, сприяє їхній підготовці до розбудови громадського суспільства в Україні.

учениця 11-А класу 
Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, 
голова шкільної дитячої
 організації «Сузір’я» 
Валівко Т.


 
Категорія: Статті | Додав: Bzosh2 (20.10.2017)
Переглядів: 183 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші партнери

Наші партнери

Наші партнери

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 542

Баштанський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2 © 2020